PTKS partnerem projektu Front Europejski

Published: 08.07.2019

Front Europejski

7944dd4e73def850d4e17a677926

Front Europejski to nieformalna koalicja pro-europejskich organizacji pozarządowych integrującą pro-unijne środowiska w Polsce. Długofalowym celem koalicji jest wzmocnienie i pogłębienie proeuropejskich postaw Polaków. W Koalicji tej partnerami są m.in. Fundacja im. Schumana, UMCS - Wydział Politologii, PTKS, Młodzieżowy Dom Kultury w Słupsku, Polska Liga Walki z Rakiem, Stowarzyszenie 61.

Nasze działania skupiają się na budowaniu silnej, niezależnej i zróżnicowanej sieci organizacji obywatelskich, które chcą współpracować ze sobą, rozwijać zasoby i narzędzia niezbędne do pogłębienia proeuropejskich postaw polskiego społeczeństwa. Chcemy również zaangażować najszerszą i najbardziej zróżnicowaną grupę obywateli w działalność społeczną o charakterze proeuropejskim. Nasza współpraca z partnerami w ramach projektu Civitates zakłada wspólne działania komunikacyjne m.in. przeprowadzanie pro-unijnych kampanii w mediach społecznościowych, walkę z dezinformacją oraz działania sieciujące.

Walka z dezinformacją – Wojownicy Klawiatury

wojownicy klawiatury

Wojownicy klawiatury to społeczność walcząca z pojawiającymi się w sieci fałszywymi informacjami na temat Unii Europejskiej. Pomysł na naszą działalność zrodził się ze sprzeciwu wobec sytuacji, w której nasze poglądy na ważne polityczne kwestie kształtowane są przez fałszywe informacje - fake newsy, a nie przez fakty. Przeprowadzone przez nas badania mówią, że blisko 80% internautów nie weryfikuje przeczytanych informacji, więc brak reakcji przyczynia się do tego, że fałszywe treści są powielane i uznawane za słuszne. Grupa “Wojownicy Klawiatury” powstała, żeby pokazać, że warto przeciwstawiać się kłamstwom w mediach i nie zostawiać ich bez komentarza. Jesteśmy otwartą i transparentną społecznością, opierającą się na zasadach wolontariatu.

Projekt zakłada też organizację spotkań w różnych punktach Polski, które mają służyć zacieśnianiu więzi między Wojownikami Klawiatury, w dużych i małych miastach, w miasteczkach, na wsiach. Dzięki głębszej integracji członkowie grupy mają zyskać wzajemne wsparcie i poczucie, że mogą się mobilizować do działania przy zwalczaniu dezinformacji.

Grupa na Facebooku liczy aktualnie ponad 1100 członków. Zapraszamy do dołączenia do naszej grupy: https://www.facebook.com/groups/wojownicyklawiatury/

Komunikacja – kampanie w mediach społecznościowych

Dotychczas wspólnie przeprowadziliśmy dwie kampanie: „UE szanuj ją” oraz kampanię związaną z rocznicą wejścia Polski do Unii 1 maja. Z naszymi kampaniami łącznie dotarliśmy do około 4 milionów odbiorców. Kampanie można znaleźć na fanpageu Frontu Europejskiego oraz Fundacji Schumana:
https://www.facebook.com/fronteuropejski/
https://www.facebook.com/FundacjaSchumana/

Nasze dalsze działania zakładają kampanię w mediach społecznościowych oraz konferencję w Lublinie w okolicach września/ października 2019.

KONTAKT


POLSKIE TOWARZYSTWO KOMUNIKACJI SPOŁECZNEJ
POLISH COMMUNICATION ASSOCIATION


Siedziba

Stowarzyszenia

ul. Koszarowa 3,
51-149 Wrocław

Adres

do korespondencji

ul. Głęboka 45,
20-612 Lublin

E-mail

Sekretarz
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zarząd Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej, działając na podstawie §27 pkt b i d Statutu PTKS oraz uwzględniając przepisy rozporządzenia Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych z związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. Urz. UE L 119/1 z 4 maja 2016 r., postanawia:
1. Określić zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Polskie Towarzystwo Komunikacji Społecznej.
2. Przedmiotowe zasady stanowią załącznik do niniejszej uchwały.
3. Wykonanie uchwały powierza się Prezesowi PTKS oraz Sekretarzowi.
4. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.