PTKS na 67. konferencji ICA (24-30 maja 2017 San Diego ,USA)

  • Home
  • Aktualności
  • PTKS na 67. konferencji ICA (24-30 maja 2017 San Diego ,USA)
Published: 20.10.2017

 Podczas 67. dorocznej konferencji International Communication Association, zorganizowanej w dniach 24 - 30 maja 2017 roku w San Diego (USA), odbyła się sesja zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Komunikacji Społecznej pt. (New) Media and Political Communication in Europe. W konferencji wzięło udział około 3 tysięcy badaczy z całego świata. W sesji PTKS uczestniczyli przedstawiciele Polski, Szwajcarii, Portugalii oraz Wielkiej Brytanii. Wystąpienia dotyczyły komunikowania politycznego w Europie w dobie nowych mediów i w obliczu coraz silniej zaznaczonych tendencji populistycznych.

            Sesję poprowadziła prof. UAM dr hab. Dorota Piontek (Uniwersytet im. A. Mickiewicza  w Poznaniu -  członek Zarządu PTKS. Polskę reprezentowały ponadto: prof. UAM dr hab. Agnieszka Stępińska (Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu) i dr hab. Agnieszka Hess  (Uniwersystet Jagielloński). Podczas otwarcia sesji prof. Dorota Piontek przybliżyła działalność Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej oraz nakreśliła znaczenie czasopisma PTKS Central European Journal of Communication.

 

            Zespół polskich badaczy przedstawił wyniki badań nad prezentowaniem przez tradycyjne media elektroniczne wyborów parlamentarnych w 2015 roku oraz nad wykorzystaniem mediów społecznościowych przez polskich aktorów politycznych, w szczególności zaś ugrupowania populistyczne. Swe prelekcje podczas sesji wygłosili także Václav Štětka z Loughborough University (Wielka Brytania) oraz Paweł Surowiec z Bournemouth University (Wielka Brytania) prezentujący wyniki badań porównawczych nad użytkowaniem mediów społecznościowych w Czechach i Polsce podczas ostatnich wyborów parlamentarnych. Wystąpienie Susany Salgado z Unwersytetu Lizbońskiego dotyczyło z kolei relacji medialnych z wyborów parlamentarnych w Portugalii w 2015 roku. Wreszcie, Sven Engesser z Uniwersytetu w Zurichu w swojej prezentacji zaproponował teoretyczne ramy analizy przekazów populistycznych rozpowszechnianych zarówno w mediach tradycyjnych, jak i w mediach społecznościowych. O komentarz do wszystkich wystąpień poproszony został prof. Frank Esser z Uniwersytetu w Zurichu. W swoim wystąpieniu skupił się on na wskazówkach dotyczących przyszłych analiz i na wyzwaniach związanych z komunikowaniem politycznym w Europie i poza nią. 

KONTAKT


POLSKIE TOWARZYSTWO KOMUNIKACJI SPOŁECZNEJ
POLISH COMMUNICATION ASSOCIATION


Siedziba

Stowarzyszenia

ul. Koszarowa 3,
51-149 Wrocław

Adres

do korespondencji

ul. Głęboka 45,
20-612 Lublin

E-mail

Sekretarz
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zarząd Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej, działając na podstawie §27 pkt b i d Statutu PTKS oraz uwzględniając przepisy rozporządzenia Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych z związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. Urz. UE L 119/1 z 4 maja 2016 r., postanawia:
1. Określić zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Polskie Towarzystwo Komunikacji Społecznej.
2. Przedmiotowe zasady stanowią załącznik do niniejszej uchwały.
3. Wykonanie uchwały powierza się Prezesowi PTKS oraz Sekretarzowi.
4. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.